تبلیغات
نوای دل - لطفا از این مطلب به سادگی عبور نکنید

Maurice Bucaille-2-jafr-irفقط برای درک معجزه الهی که در قرن 19 آشکار شد

- چگونه بقایای نمک درون قفسه سینه فرعون آیه 92 سوره یونس را تفسیر می کند؟؟؟

- چگونه پروفسور موریس بوکای فرانسوی از این طریق مسمان می شود؟؟؟
22598861301421519825.jpg


در سال 1981 جسد مومیایی شده فرعون برای انجام تحقیقات باستان شناسی به فرانسه منتقل می شود. این جسد در اختیار بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین کالبد شکافان زمان قرار می گیرد. موریس بوکای ریاست این گروه تحقیقاتی را برعهده می گیرد.

بوکای بقایای نمکی را درون سینه فرعون پیدا می کند که نشانه ای از غرق شدن فرعون بوده. جسد فرعون را پس از آن مومیایی می کنند. نکته مهم پیش آمده این است که این جسد با آنکه پس از غرق شده مومیایی شده از بقیه اجساد کشف شده سالم تر است. نکته ای که بوکای برای حل آن به کتابهای آسمانی رجوع می کند.

جریان غرق شدن فرعون در رودخانه نیل در انجیل، تورات و قرآن آمده است. اما بوکای با مطالعه سوره یونس انقلابی در جسم و روح خود پدید می آورد که وی را مسلمان می کند. در واقع خداوند در قرآن ما مسلمانان به طور شگفت آوری تمام این موضوع را توضیح داده است.

آیه 92 سوره یونس  راز سالم ماندن جسد فرعون را اینگونه بیان می کند:

فالیوم ننجیک ببدنک لتکون لمن خلفک ءایه و ان کثیرا من الناس عن ءایتنا لغفلون/92-یونس

پس امروز بدن و جسد(بی جان تو را ) از امواج رهایی می بخشیم به این دلیل که برای آیندگان نشانه ای از سرانجام گناه باشی تا افراد ظالم از تو عبرت گرفته و دست از ستم خود بکشند و افراد مومن بر ایمانشان افزوده شود و با اراده محکم تری براساس اعتقادات خویش عمل کنند، اما بسیاری از مردم از آیات و نشانه های ما غافلند.

20920661392418447871.jpg

خداوند این گونه آیات خود را برای هدایت ما روشن می سازد. اگر با مطالعه این مطلب یک قدم ذهنی در جهت درک حقایق قرآن برداشتی، پس با توجه معنای آیه 92:

1_ برای آنکه سرانجام گناه را همه ببینند

2_ برای آنکه همه ظالمان عبرت بگیرند

3_ برای آنکه مومنین بر ایمانشان افزوده شود

و از همه مهمتر برای آنه از آیات الهی غافل نباشیم یک قدم عملی هم بردار ...


لطفا بازنشر را حتما انتخاب کنید تا در ثواب این مطلب سهیم شوید

لایک را نیز به میزان تاثیر درک حقایق قرآن بزنید


اما فراموش نکنید که در ماه مبارک رمضان مطالعه یک آیه قرآن برابر است با کل قرآن، شما الآن به واسطه این مطلب یه دور ثواب گرفتید پس حتما دیگران را نیز بی نصیب نگدارید


تاریخ : شنبه 12 مرداد 1392 | 06:06 بعد از ظهر | نویسنده : :غ - تلبا | نظرات

.: Blog Templates By : MihanTemp.com :.